Doporučujeme:

 • OHLÉDNUTÍ ZA JEDNÍM PONOREM

  Když jdete na jógový seminář a pár pater pod vámi probíhají gymnastické závody, jeden by čekal, že tam uvidí jistou podobnost. Dobře, na józe se asi nebudou rozdávat medaile, hudba bude jiná (dobře, hodně jiná), ale jistý důraz na formu a flexibilitu se dá očekávat. Nicméně to by se nesmělo jednat o workshop Yoga Immersion…

 • Dech a hluboká relaxace od 14.5.

  ÚT 19:15-20:45, JÓGA celostně pro všechny úrovně pokročilosti, JEMNÝ SVĚT, Praha 2.

 • Ashtanga vinyasa

  ÚT 17:30-19:00 JÓGA dynamicky na vlně dechu pro všechny úrovně pokročilosti, JEMNÝ SVĚT, Praha 2.

Rozvrh:

Pondělí:


 • PO 19:30-20:45, JÓGA celostně pro všechny úrovně pokročilosti YOGARDEN, Letenské náměstí.

Úterý:


 • ÚT 17:30-19:00 JÓGA dynamicky na vlně dechu pro všechny úrovně pokročilosti, JEMNÝ SVĚT, Praha 2.


 • ÚT 19:15-20:45, JÓGA celostně pro všechny úrovně pokročilosti, JEMNÝ SVĚT, Praha 2.

Středa:


 • ST 12:00-13:00 JÓGA hravě pro dobrou náladu pro všechny úrovně pokročilosti YOGARDEN, Letenské náměstí.


 • ST 16:45-17:45, JÓGA “na pohodu” s dlouhou vedenou relaxací pro všechny úrovně pokročilosti. JÓGA LETNÁ, Praha 7.

Semináře:


 • Když jdete na jógový seminář a pár pater pod vámi probíhají gymnastické závody, jeden by čekal, že tam uvidí jistou podobnost. Dobře, na józe se asi nebudou rozdávat medaile, hudba bude jiná (dobře, hodně jiná), ale jistý důraz na formu a flexibilitu se dá očekávat. Nicméně to by se nesmělo jednat o workshop Yoga Immersion…


 • A whole life yoga weekend immersion with James Boag. Deepen your understanding of the time-proven yoga principles so you can apply them to your own life and practice.


 • Relaxace je velmi podstatnou částí praxe jógy. Má výrazně větší potenciál, než si „jenom“ po praxi ásan odpočinout a nechat doznít nastartované procesy. V době nadvlády stresu, a s ním spojeného napětí, je schopnost se kvalitně a efektivně uvolnit velmi žádoucí. Efekty dobře provedené relaxace člověk na svém těle i mysli pociťuje v podstatě okamžitě, proto není třeba se…


 • Tento kurz je určen pro vážné zájemce o jógu. Její praxe by měla přesahovat „prosté“ cvičení ásan. Svou roli by tu měl zastávat rozvoj vnímání vlastního těla a jeho potřeb, vnímání dechu a jeho kultivace. Vedle těchto fyzických úrovní také relaxace jako pomyslný přechod k „jemnějším“ koncentračním a meditačním technikám. Takto pojímaná praxe oslovuje lidskou bytost…

Online lekce:

Kurzy:

Nejraději sdílím své poznatky formou kurzů ať už naživo, a nebo v online světě. Umožňuje mi to navazovat a postupně se dostávat do větší hloubky. Ke každému kurzu nabízím bezplatně konzultace ve formě, na které se dohodneme (email, telefon, messenger aj.). Uvědomuju si, že z videa se ne všechno podaří navnímat a vím, že osobní kontakt je nenahraditelný.

Seznam online kurzů:

 • Yoga Essentials: online verze úspěšného kurzu, který nabízí ucelený vstup do praxe jógy nejen jako fyzické praxe, ale i s jejími přesahy. Moje více než 10letá cesta jógou byla plná odboček a slepých uliček. Byl bych rád, kdybyste se jich na rozdíl ode mě vyvarovali.
  Další informace a přihlášení najdete tady: https://tao-yoga.cz/online-kurz-yoga-essentials/
 • Cesta Dovnitř: jednoduchá sestava, která vám pomůže navnímat, že ásany mohou mít i hlubší rozměr než “pouhé” protažení těla. Hlavním tématem jsou vibrace a jemné vnímání. Kurz obsahuje dvě bonusová videa ukazující další možnost, jak propojit pohyb, zvuk a vnímání energie.
  Více informací a přihlášení najdete tady:
  https://tao-yoga.cz/online-kurz-cesta-dovnitr/
 • Tajemství přirozeného dechu: kurz věnovaný dechu z trochu jiného úhlu pohledu. Hlavním tématem je, jak tělo nastavit tak, aby dýchalo plným dechem “samo od sebe”. Vedle toho si představíme některé užitečné techniky využívající dech k relaxaci a meditaci.
  Další informace a přihlášení najdete tady: https://studio.oys.cz/courses/kurz-prirozeny-dech-s-martinem-wagenknechtem
 • Orgánová sestava: Orgánová sestava slouží k uvědomění si základních energetických drah (meridiánů) v našem těle a k jejich harmonizaci. V tomto kurzu se jí naučíme provádět. Kurz má formu “puzzle”, kdy si můžete podle svých časových možností poskládat jógovou lekci sobě přímo “na míru”.
  Více informací Vám rád poskytnu na ohni.ohen@gmail.com.
 • Jógové Minimum aneb Co byste měli vědět, než si začnete strkat nohu za hlavu (a je to vůbec nutné?;-). Minikurz mapující základní jógové principy vhodný zejm. pro začátečníky. Další informace tady:
  https://tao-yoga.cz/online-minikurz-jogove-minimum-od-24-11/
 • kurz Umění relaxace: kurz věnovaný relaxaci jakožto základní jógové dovednosti. Více najdete tady: https://tao-yoga.cz/online-kurz-umeni-relaxace/

Youtube kanál: https://www.youtube.com/MartinTaoYoga

Tady najdeš volná dostupná videa, takový ranní freestyle zaměřená na vlídné rozhýbání celého těla, uvědomění si dechu a jiné užitečné prvky. Vedle toho krátká videa zaměřená na techniky relaxace a užitečné detaily.

Individuální lekce:

Jóga pokrývá velmi širokou oblast technik a různých přístupů k práci s vlastním tělem a dechem. Za svou více než desetiletou lektorskou praxi se mým mottem stalo, že: “Praxe jógy by měla být hlavně praktická.” Tím myslím, že by jógová praxe měla být přizpůsobená potřebám a nárokům moderního životaIndividuální lekce je ideální cestou, jak Vám ušít praxi jógy přímo “na míru”.

Dlouhodobá praxe jógy může mít tyto efekty:

 • lepší uvědomění vlastního těla, jeho otevření a zpružnění. Tělo již není “překážkou”, 
 • náprava chybných dechových stereotypů. Člověk místo chaotického lapání po vzduchu zkrátka dýchá,
 • redukce stresu, uvolnění, schopnost nepotřebné věci pustit a posouvat se dál
 • zlepšení schopnosti se koncentrovat a nahlížet životní situace z nových úhlů pohledu

Ve výsledku výše zmíněné zásadním způsobem zvyšuje kvalitu života. Uvedené změny nepřichází “automaticky” po absolvování “několika” lekcí, ale vlivem dlouhodobého směřování a objevování. Pokud se chcete vydat směrem k lepšímu uvědomění svého těla a sebe sama, jsem tu pro vás.

Společně můžeme:

 • zlepšovat tělesnou kondici pomocí jógových ásan a dalších cvičení
 • ladit dech s pomocí dechových technik
 • skrze relaxaci odstraňovat efekty stresu a hektického způsobu života
 • pomocí meditace hledat způsoby, jak lépe pochopit fungování naší mysli.

Nutno podotknout, že nic z výše uvedeného se nedá praktikovat odděleně – jsme komplexní bytosti a vše souvisí se vším a navzájem se podporuje.

Individuální lekce poptávejte na: ohni.ohen@gmail.com

Cena dohodou dle obsahu lekce a délce spolupráce (preferuji dlouhodobou spolupráci)

Další vzdělávání:

současné době se podílím na několika projektech, které jsou zaměřené na další jógové vzdělávání ať již formou akreditovaných kurzů nebo jednotlivých seminářů.

Škola jógy a zdravého pohybu Lenky Oravcové

Obsah kurzu je zvolený tak, aby propojil znalosti a praxi tradičních jógových systémů se současným vědeckým poznáním (s integrální anatomií, moderní fyzioterapií, psychologií a psychosomatikou). V rámci kurzu budeme procházet různými jógovými styly (hatha, aštánga vinjása, prána vášja, preventivní a terapeutická jóga atd.), ovšem nejvíce se budeme při výuce soustředit na pochopení principů, na základě kterých tělo, mysl a jógový přístup funguje.
Garantem kurzu je Lenka Oravcová a jeho výstupem je osvědčení potřebné k získání živnostenského listu a k vedení skupinových i individuálních lekcí jógy a v prodloužené verzi studia i mezinárodní certifikát RYT 200 (Registered Yoga Teacher).

 • víkendový kurz – další začíná na podzim 2023
 • večerní škola – začíná v lednu 2024

Škola jógy Think Yoga v Českých Budějovicích

Akreditovaný 200hodinový lektorský kurz, po jehož úspěšném absolvováním můžete žádat o vydání Živnostenského listu: POSKYTOVÁNÍ TĚLOVÝCHOVNÝCH A SPORTOVNÍCH SLUŽEB V OBLASTI JÓGY. Více informací najdete tady: https://www.thinkyoga.cz/skola-jogy

Tematické nadstavbové semináře NEXT LEVEL

NEXT LEVEL je seberozvojová platforma, jejímž záměrem je napomáhat k rozvoji člověka jako mnoharozměrné bytosti zahrnující nejen tělo, ale i energii, duši … až k těm vrstvám, kde se dotýkáme čehosi, co nás jako osobnosti přesahuje. Garantem je Petr Smil. Více najdete zde: https://www.pranayoga.cz/next-level/