Seminář: Umění relaxace a jemné vnímání

Relaxace je zásadní jógovou dovedností umožňující naplno zužitkovat pozitivní efekty jógové praxe. Umění relaxace nám zároveň otevírá cestu k vyšším a jemnějším jógovým technikám (pránájáma, meditace).

V rámci praxe ásan nám jistá úroveň uvolnění zprostředkovává nové vjemy ať již na tělesné úrovni, nebo na úrovní vnímání energie.

Náplň:

– relaxace a její role v praxi jógy

– různé relaxační techniky a jejich nácvik (progresivní svalová relaxace, autogenní trénink, prodýchávání, jóga nidrá a další)

– kontaktní práce s tělem – jednoduché masážní techniky a prožitek uvolnění skrze dotek

– aplikace principu sthiram sukham (dvě základní vlastnosti jógové pozice, která by měla být stabilní a závroveˇuvolněná) v ásanové praxi a pohybu, otevírání těla a jeho jemnější vnímání

– solidní baterie materiálů (audio nahrávek a videí) na domácí praxi

Pro koho:

Tento tématický seminář je vhodný pro všechny, kteří chtějí svou praxi posunout ke větší jemnosti a hlubšímu prožitku.

Osobní pohled:

Když jsem začínal s jógou, relaxaci jsem nevěnoval příliš pozornosti – byla pro mě “nutné zlo”. Prostě po té zajímavé části (ásany a výkony) sebou plácnout na zem a chvilku počkat. Někdy jsem usnul, ale jinak jsem neměl pocit, že by se tam dělo něco zásadního. Úplně přeskočit to ale nešlo, po všech těch kreacích, co jsem prováděl, nešlo jentak “z volejte” vyrazit do světa.

No a jógová kariéra šla dál a já relaxaci znovu-objevil a otevřel se mi úplně nový svět, který se ukázal jako velmi přínosný nejen v praxi jógy a meditace, ale i v běžném životě jako šance se “občerstvit” v soukolí každodennosti.

Jsem velmi rád, že své poznatky mohu sdílet formou kurzů a seminářů a že mé pojetí má pozitivní ohlas.

Mojí představou je, že by na konci semináře každý z účastníků měl svou techniku, která jej jistě dovede a rychle dovede do relaxovaného stavu. Že společně tu cestičku “prošlapeme” a “odhrneme”, aby cesta po ní byla co nejrychlejší, protože ač všichni máme rádi dlouhé šavásany, tak v běžném životě není zpravidla čas na dlouhé polehávání. A to konečně ani v józe, protože relaxací to všechno zajímavé teprve začíná😉.

Kdy:

2. prosince 2023, 9:00-15:30

YOGA i-D Brno, Poštovská 3, https://yogaid.cz/

Cena:

– 1590,- Kč/os – včetně materiálů k praxi ve formě audio nahrávek a videí

Přihlášení:

Veronika Maliňáková: kknoflik@gmail.com