Kurzy a semináře

Online minikurz: Jógové minimum (od 24.11.)

Startujeme živě v úterý 24. listopadu!
Nová lekce vždy v úterý 8–9h ráno

Lekce budete mít pak k dispozici na pořád na zaslaných odkazech

  • Chtěli byste začít s jógou a nevíte, jak?
  • Bojíte se, že nebudete cvičit správně nebo že na jógu je vaše tělo málo flexibilní?
  • Nebo naopak se do všeho hrnete po hlavě a lákají vás extrémní jógové pozice?
  • Případně možná už nějaký čas jógujete, ale při praxi a nebo po ní zažíváte bolest?
  • A nebo „jen“ chcete udělat něco pro sebe, abyste se cítili dobře jak po tělesné, tak po psychické stránce?

https://youtube.com/watch?v=OeeSDmEZ-Fc%3Frel%3D0%26modestbranding%3D0

Pro vás je určen náš minikurz s mírně provokativním názvem. Smyslem téhle pětice lekcí je nabídnout základní informace jednak o tom, k čemu by měla jógová praxe sloužit a jaký je její cíl (a tím o pravdu není být tím nejohebnější člověk v  celé galaxii). Vedle toho si představíme základní principy jógy, zdravého pohybu a přirozeného dýchání. Zkrátka vás vybavit jistým „jógovým minimem“, abyste mohli bezpečně vyrazit do jógového světa a lépe se v něm zorientovat. Vedle toho si nabídneme pár jednoduchých relaxačních technik ke zklidnění a harmonizaci naší mysli, neboť jógovým cílem by měla být harmonie na všech úrovních.

Orientační program:

  1. Lekce: O čem by vlastně měla být jóga aneb zvědomování našeho těla.
  2. Lekce: Střed těla, jako „bezpečnostní pojistka“ – jak funguje hluboký stabilizační systém a proč je to dobré vědět, zejména při praxi jógových pozic.
  3. Lekce: Principy zdravého pohybu – jak komunikovat se svým tělem, aby smysluplně hýbalo a drželo „pohromadě“.
  4. Lekce: Dech jako pomocník na cestě k harmonii – vnímání dechu, plný jógový dech a dech jako pomůcka ke zklidnění.
  5. Lekce: Shrnutí a zopakování toho nejdůležitějšího.

Každá lekce obsahuje krátké úvodní slovo, ve kterém si dané téma představíme. Následující praktická část, kde si to „osaháme“ a navnímáme, abychom to zapojit nejen do jógové praxe ale i do svého běžného života.
Každá lekce končí vedenou relaxací.

K videím budete mít přístup 24 hodin denně a na dobu neurčitou. Můžete je tedy využívat dle vlastní potřeby každý den.

Cena celého kurzu: 990,–

Přihlášení přes formulář ZDE.

Osobní pohled:

Znáte to, člověk si někdy klade otázky typu: “Co by bylo, kdyby …” Moje praxe se za poslední rok hodně vyvinula a věřím, že žádoucím směrem. Tak mě napadá, kde jsem mohl být, kdybych tímhle “novým” způsobem praktikoval třeba o rok déle, o dva roky déle a nebo úplně od začátku. Když se tak zasním, kde už jsem mohl být… v hlavě se mi rozsvítí červená kontrolka a vnitřní hlas je nekompromisní: “To by nefungovalo.” A musím souhlasit, v mém tehdejším nastavení bych spoustu těch věcí, ze kterých jsem teď tak nadšený, neměl šanci ani pochytit ani ocenit. Když mluvím o svém tehdejším nastavení, mám na mysli postoj lítého berserka, který se neohroženě vrhá do pozic. Čím nemožnější pozice, tím lepší. Moje tehdejší pojetí hlavní jógové ctnosti ahimsá bylo takové staročeské: “když se kácí les, létají třísky.” Tenhle kamikadze přístup výsledky měl, to zase jo. Dosažených pozic přibývalo, stejně jako menších číi větších zranění. Ale znáte to: “No pain, no gain.” Dnes se tomu směju, ale vím, že tenkrát bych na nějakou trvale udržitelnou jógovou praxi s ohledem na vlastní tělo, směřování k celkové harmonii a další vychytávky, prostě neslyšel. Takže vím, že já jsem svojí šanci začít jógu “správně”, resp. od těch nosných principů prováhal, resp. jsem tenkrát neslyšel. Co ale zkouším, je předávat informace o tom, že se to dá dělat i jinak, než jak jsem to uchopil tenkrát já. Takže pro všechny ať už na začátku svojí jógové cesty nebo v jejím průběhu je tenhle nový kurz s podtitulem: Co byste měli vědět, než si začnete strkat nohu za hlavu (a je to vůbec nutné?).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.