Online kurz: Cesta dovnitř

Praxe jógy může mít mnoho podob. To, co různé typy praxe spojuje, je, že přivádějí naší pozornost dovnitř. Uvnitř totiž tkví klíč ke spokojenosti a vyrovnanosti. Naše snaha získat štěstí a klid “někde venku” je pochopitelná, ale veskrze naivní.
V tomto kurzu svou praxi budeme zjemňovat, abychom mohli vstoupit pod povrch a zanořili se výrazně hlouběji, než bývá při praxi ásan obvyklé. Zásadním nástrojem tu budou vibrace, které v kombinaci s ásanami a meditativním nastavením naší mysli budeme navádět do jednotlivých center našeho těla.

Co na kurzu zažijete:

  • bídža mantry, základní vibrace přivádějící naši pozornost k jednotlivým úrovním prožívání v rámci našeho fyzického těla (čakry);
  • pozdrav slunci, pozdravů slunci je celá řada, ukážeme si jeden méně obvyklý, který nás dokonale připraví na další praxi ásan;
  • sestavu, jež nám spolu s vibracemi pomůže si zvědomit jednotlivé úrovně v našem těle;
  • základ vnímání energie a její využití v rámci praxe;
  • závěrečnou relaxaci, jež v sobě vše předcházející integruje;
  • jednoduché koncentrační a meditační techniky využívající vibrace.

Obsah kurzu:

Kurz obsahuje celkem 12 videí a dvě bonusová.
10 úvodních kratších lekcí mapuje po malých částech celou sestavu, speciálně se zaměřujeme na úvodní “naladění”, navnímání jednotlivých vibrací a jejich odezvě v našem těle, pozdravu slunci a následují jednotlivé úrovně sestavy.
Následují dvě dlouhá videa, ve kterých projdeme celou sestavu najednou. Jednou v rytmu dechu a jednou jí proplyneme jemným meditativním způsobem.
Bonusová videa slouží jako inspirace, jak by se dalo propojení vnímání, pohybu a vibrace ještě rozšířit.

Všechna videa jsou nahraná v HD kvalitě na mém YouTube kanále a přístup ke všem najednou dostanete po přihlášení. Počet shlédnutí není omezen.

Můj osobní dojem:

V Cestě dovnitř jsem propojil to, co mě osobně baví nejvíc, a sice kombinovat různé přístupy. Základem sestavy je Lady Niguma Yoga Series, kterou jsem se naučil od Georga Wögingera. Sestava je krásná, ale zdála se mi příliš komplikovaná k tomu, aby k ní šlo na první dobrou přidat čchi-kungové vnímání energie, tak jsem ji trochu zjednodušil a některé části výrazněji přepracoval. Postupem času jsem přidal vibrace přímo do praxe ásan, čímž se dle mého názoru vytvořil “most” mezi “hrubým” ásanováním a jemnohmotným vnímáním. Použité vibrace jsou původem z tibetské jógy.
Osobně mám z celého kurzu velmi pozitivní pocit a natáčení mi šlo dobře od “ruky”, snad budete mít stejný dojem;-).


Cena: 650 Kč (cena je doporučená, vzhledem k situaci, kdy řada z nás řeší existenciální otázky se rád domluvím na slevě).

Další info a přihlášení na: ohni.ohen@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *