Kurzy a semináře

kurz Síla středu od 21.9.

Hlavním tématem tohoto prakticky orientovaného kurzu je, jak poskládat svoje tělo tak, aby bylo kompaktní a „celistvé“. Jinými slovy, abychom našli svůj střed. Jógovou terminologií bychom řekli, že nám půjde o to, aby správně fungovaly bandhy (energetické zámky). Ještě jinak bychom řekli, že v centru naší pozornosti bude zapojení hlubokého stabilizačního systému.

V průběhu kurzu se seznámíme s jednotlivými vývojovými pozicemi (tj. pozicemi, které jsou zásadní v různých fázích vývoje malého dítěte). Tyto pozice se hodí pro svoji relativní jednoduchost – jemné nastavení těla, o které nám půjde, se obtížně řeší v běžně používaných ásanách. K nim se propracujeme postupně. Nutno podotknout, že nepůjde o to, jak pozice vypadají navenek – forma může být a bude individuální. To hlavní, o co půjde, bude zmiňované zkoumání jemných souvislostí uvnitř našeho těla, jako je zapojení bránice, tvar našeho dechu, prožívaná kompaktnost a celistvost našeho těla.

Kurz je vhodný pro všechny bez rozdílu „pokročilosti“, zato se zájmem o věc.

Čas: Úterý 19:15– 20:45

Vybraná témata:  Válec aneb kompaktní trup. „Píst“ ve válci. Dech jako kontrola i jako tvůrce. Stabilizační funkce bránice. Chodidla a dlaně aneb od koncovek do středu. Všechno souvisí se vším.

Místo: Jemný svět, Praha 2.

Cena: 2700,- (12 90minutových lekcí plus studijní materiály v elektronické podobě)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *