Pozvánka na kurz Ashtanga vinyasa jóga: Cesta pružnosti a síly

Přátelé, zvu vás na svůj kurz ashtanga vinyasa jógy. To je moje stará láska – svého času jsem napsal o ashtanze tenhle text: http://tao-yoga.cz/alchymie-ashtangy/

Měl jsem zato, že tím jsem za sebou symbolicky zavřel dveře. Že ashtanga vinyasa a její patří mladším, kteří v sobě mají žízeň po tom dosahovat těch kolikrát extrémních pozic, kteří ještě neví, že dát si nohu za hlavu v podstatě mnoho neznamená. Že je to jen jeden ze způsobů, jak se dostávat hlouběji – o nic lepší nebo horší než ty ostatní. Takový ten svatý zápal, že to je jediný způsob, jak se dá jóga praktikovat a vypěstovanou přezíravost k jiným školám už v sobě necítím. Některá ashtangová dogmata mě spíše přivádějí k úsměvu.

Ale víte, jak to chodí se starou láskou. Ta nikdy nekončí. A stačí, když se někde náhodou potkáte a už v tom lítáte znovu. Znovu, ale nikdy už to není to stejné jako na začátku.

Tak nějak to mám i já. Jsem zpátky, ale přitom jinde. Nabízím možnost vstoupit do tohohle světa, který pro mě znamenal vstup do jógové praxe. Jak té výkonové, tak té niterné. Neplanu tak jako na začátku, zato mám nadhled. Jde mi o to představit základní principy pohybu synchronizovaného s dechem. Poskytnout pevný základ, ze kterého se člověk může vydat dál. Třeba i cestou zaměřenou na výkon a okulahodící ásany, ale na rovinu říkám, že o tom už to pro mě není.

P.S.: našel jsem nějaké staré archivní fotky, tak je se slzou v oku přikládám pro navození nostalgické atmosféry;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *